Meble na wymiar

Meble na wymiar, czy może meble gotowe, które wybrać? Przed takim dylematem staje większość z nas, meblując swoje nowe mieszkanie lub rozpoczynając remont. Z jednej strony kusi nas mebel na stronie sklepu internetowego sprawdzony przez wielu ludzi, ale z drugiej strony czujemy pokusę lekkich zmian, może koloru, który nie do końca nam pasuje, może samej bryły mebla i jego wymiarów. Co więc wybrać? Poniżej kilka argumentów, którym warto się przyglądnąć przed podjęciem tej ważnej decyzji.

 

 

Meble gotowe, a meble na wymiar to nie to samo.

 

 

Wybierając gotowe meble w sklepie, musimy je wziąć w formie, wymiarze i kolorze, jaki proponuje producent. Czasami mamy do wyboru 2-3 opcje kolorystyczne, a zamiast mebli na wymiar, konkretny typoszereg w rozmiarach, powtarzający się co kilka centymetrów. Ale to zazwyczaj wszystko, na co możemy liczyć. Chociaż sami czujemy, że mebel nie będzie do końca funkcjonalny, że zależałoby nam na innym rozstawie elementów jego wnętrza, innym odcieniu lub zupełnie innym materiale, to nic nie możemy z tym zrobić. Oczywiście, zostaje nam opcja poszukania nowego mebla, podobnego, bardziej trafiającego w nasz gust i oczekiwania, ale naprawdę rzadko udaje się, aby to, co proponują sklepy, pasowało nam w 100%.

Jeśli już jesteśmy szczęściarzami i znajdziemy wymarzony mebel w sklepie, który doskonale odnajdzie się w naszym mieszkaniu, to pojawia się inny problem z doborem do niego pozostałych mebli w tej samej stylistyce i kolorze. Nie wszystkie firmy oferują kolekcje składające się z kilku propozycji meblowych, a nawet jeśli, to niekoniecznie jest to zestaw mebli, jakiego akurat potrzebujemy. Na tym jednak kłopot się nie kończy. Aranżując i meblując wnętrze, przesuwamy meble z kąta w kąt, szukając dla nich najlepszego miejsca i nagle pojawia się inny problem. Okazuje się, że niektóre miejsca zupełnie nie nadają się do wstawienia tam mebli. Dostępna przestrzeń jest za mała i nic w nią nie wciśniemy albo jest za duża i za bardzo nie ma jej czym uzupełnić, aby wyglądało to gustownie i ładnie. Czy na pewno puste miejsce nad szafą musi być puste? Przecież można by tam przechować tyle rzeczy, aż żal tej niewykorzystanej przestrzeni. 

To samo dotyczy wnętrza i elementów mebla. Niepraktyczny rozstaw półek, które są albo za wysokie, albo za niskie, płytkie szuflady, do których nie wiemy co schować, bo nic się w nich nie mieści. I co z tego, że sam meble wygląda ładnie, kiedy czujemy rozczarowanie jego funkcjonalnością. Niestety, wybierając gotowe meble, musimy się liczyć z takimi sytuacjami i albo się z nimi pogodzić, albo wybrać mądrze i zdecydować się na meble na zamówienie.  

 

 

Meble na wymiar idealnie dopasowane.

 

 

Decydując się na meble na wymiar, mamy szerokie pole do popisu. Sami decydujemy o ich wymiarze, dzięki czemu meble nie tyko idealnie wpiszą się w przestrzeń pokoju czy posiadane w mieszkaniu wnęki, ale także doskonale wypełnią wolne miejsca od podłogi do sufitu. To właśnie idealne dopasowanie gwarantuje nam funkcjonalną aranżację przestrzeni i praktyczną korzyść z mebla. Nawet wąska wnęka, w którą wydawać by się mogło nic nie wstawimy, może przemienić się w funkcjonalny regał, na którym ustawimy kolekcję płyt, gier, filmów czy ulubionych książek. Planując taki regał sami zadecydujemy o wymiarze, rozstawie i grubości półek pasujących do głębokości wnęki. Za Takie ciekawe podświetlenie to nie tylko ozdoba mebla, ale całego wnętrza.

Jeśli potrzebujemy szafy do przedpokoju w płytszym niż zazwyczaj wymiarze, bez problemu u nas możemy zamówić takie meble na wymiar i zdecydować nie tylko o jego gabarytach, ale także głębokości i ilości szuflad, sposobie ich otwierania, zamykania oraz rodzaju uchwytów.

Meble na zamówienie to także doskonałe rozwiązanie dla osób o nietypowym wzroście. Wysokie osoby mają możliwość wykonania łóżka dopasowanego do nich samych, które pozwoli na komfortowy wypoczynek, bez stóp wystających za brzeg łóżka. Dla nas to żaden problem, wystarczy skontaktować się z nami droga telefoniczną lub mailową. Opisać co ma zostać zmienione lub przedstawić swój pomysł, a my odpowiemy najszybciej jak możemy czy to jest wykonalne , jaki koszt takiego niestandardowego zamówienia oraz przybliżony czas oczekiwania na nasz wymarzony mebel.

Bez problemu przy meblach na wymiar zamaskujemy wystające ze ściany elementy lub sprytnie je obudujemy, nie tracąc nic z funkcjonalności i estetyki mebla. Sami ustalimy, czy w szafie potrzebne nam są półki, jak gęsto rozstawione i jakiej głębokości, czy może bardziej sprawdzą się drążki na wiszące ubrania. Nikt nam nic nie narzuca, nie musimy godzić się na gotowe rozwiązania, a czasami jedynie na pewnego rodzaju kompromis, który jeszcze bardziej pozwoli wydobyć z mebla to, co jest najważniejsze – jego funkcjonalność.  A jeśli jeden mebel to za mało, możemy zaplanować i zaprojektować inne meble, które będą pasowały do siebie i do wnętrza. Jakie mają one być zdecydujemy sami lub wyniknie to z naszych potrzeb. Szafa, łóżko, komoda, regał, biblioteczka, biurko, stoliki nocne, meble do kuchni czy salonu, na wymiar możemy zamówić wszystko. No i jak oprzeć się takim argumentom? Czyż nie lepiej w domu mieć mebel jakiego nie ma nikt inny? 

 

 

 

Poczuj się jak projektant i zaprojektuj swoje meble na wymiar.  

 

 

Przy meblach na zamówienie możemy poczuć się jak projektanci i kreatorzy, którzy tworzą swoje dzieło. Możemy puści wodze fantazji, przenieść częściowo wzór mebla, który zapadł nam w pamięć, dodając od siebie kilka znaczących elementów i stworzyć nową bryłę. Lepimy mebel doskonały, taki, który będzie odzwierciedlał nasze oczekiwania i poczucie estetyki, a do tego pomieści wszystko to, co planujemy w nim schować. Sami tworzymy meble od tych na drobne rzeczy, bardziej prywatne, do tych wielkogabarytowe elementy i sprzęty, na które zawsze brakowało miejsca. Ale co bardzo istotne, nie tylko wymiary mogą nadać naszym meblom,także kształt, kolor, strukturę wykończenia, wyposażenie wnętrza czy detale w postaci akcesoriów. Zestawiając ze sobą różne materiały, ciekawe strukturalnie i kolorystycznie płyty, przypominające do złudzenia prawdziwe drzewo albo eksperymentując z barwnym szkłem, jesteśmy w stanie zaprojektować bardzo oryginalny i osobisty mebel. Ciekawy wizualnie efekt daje łączenie, czasami wydawać by się mogło, niepasujących z pozoru materiałów, które po zestawieniu otrzymują drugie życie i całkowicie odmieniają charakter mebla.

 

Meble standardowe oraz niestandardowe na wymiar ZAMÓWISZ w naszym sklepie internetowym!

 

 

Jeśli poszukujesz sklepu gdzie można kupić meble na wymiar który będzie pasować do twoich pozostałych mebli, idealnie mieszczący się w wolnej przestrzeni oraz odpowiadał twojemu gustowi ? To dobrze trafiłeś! U nas zamówisz Meble odpowiadające twojemu pomysłowi , w takich wymiarach jakich sobie życzysz. Wystarczy skontaktować się z nami mailowo, telefonicznie lub przez zakładkę "kontakt".

 

 

e.mail: sklep@artdrew.pl

telefon: 570 831 193

 

 
 

 

 

Zapisz się do newsletteraChcesz być informowany na bieżąco o naszych produktach i promocjach?